خرید آنلاین فایل{دانلود پاورپوینت بهینه سازی الگوریتمهای اجتماع مورچگان 29 اسلاید}

در این صفحه از وب سایت برتر با شما هستیم با دانلود پاورپوینت بهینه سازی الگوریتمهای اجتماع مورچگان 29 اسلایددانلود بهینه سازی الگوریتمهای اجتماع مورچگان 29 اسلاید,تحقیق بهینه سازی الگوریتمهای اجتماع مورچگان 29 اسلاید,مقاله بهینه سازی الگوریتمهای اجتماع مورچگان 29 اسلاید,بهینه سازی الگوریتمهای اجتماع مورچگان 29 اسلاید
دانلود پاورپوینت بهینه سازی الگوریتمهای اجتماع مورچگان 29 اسلاید|40106817|xeh

قسمتی از محتوی فایل

تعداد اسلاید : 29 صفحه

بسم الله الرحمن الرحیم ربابه خشنودی معصومه عباس زاده خانم مهندس لنگری Ant colony optimization بهینه سازی الگوریتمهای اجتماع مورچگان مقدمه: یکی از مسائلی که به وسیله ی زیست شنا سان مورد مطالعه قرار گرفته است درك این موضوع است که چگونه موجودات تقریبا کور مانند مورچه ها کوتاه ترین مسیر را از لانه ی خود تا منبع غذا و بر عکس پیدا می کنند.
آنها پی بردند که یک رسانه برای ابلاغ اطلاعات بین تک تک مورچه ها مورد استفاده قرار می گیرد و برای تصمیم گیری درمورد اینکه کدام مسیر را انتخاب کنند به کار می رود که آن رسانه بو(اثر) ماده ای به نام فرومون.
الگوریتمهای لانه ی مورچه از جمله روشهای مکاشفه ای هستند که برای حل مسایل بهینه سازی سخت پیشنهاد شده اند.
این الگوریتم ها در آغاز از رفتارهای اجتماعی پشت سرهم قرار گرفتن و تعقیب کردن الهام گرفته شد، که در جامعه ی مورچگان مشاهده گردید.
یک اجتماع از عامل های ساده (مورچه ها) به طور غیر مستقیم از طریق تغییرات پویای (دینامیکی) محیط ارتباط برقرار می کنند (رد پاهایی از فرومون) و بنابراین بر اساس تجربه ی اجتماعی آنها، یک راه حل برای یک مسئله ارائه می دهند.
در این مطالعه مدل کاوش مورچه ها Meta-Heurestic انتخاب شده است و درابتدا به مطالعه الگوریتمهای ساده سپس سیستم AS (ant system) و سیستمACS (ant colony system) و MMAS(max-min ant system) شرح داده می شود.
رفتار طبیعی مورچه: یک مورچه در حال حرکت مقداری فرومون دراندازه های گوناگون از خود بر روی زمین باقی می گذارد و بدین ترتیب مسیر را به وسیله ی بوی این ماده مشخص می سازد.
هنگامی که یک مورچه به طور تصادفی و تنها حرکت میکند با روبه رو شدن با مسیری که توسط مورچه یا مورچه های قبلی انتخاب شده و دارای بوی فرومون است به احتمال زیاد آن را انتخاب می کند و با فرومونی که خود بر جای می گذارد بوی آن را در مسیر مذکور تقویت می نماید.
وقتی رفتار جمعی پدید میآید، گونه ای از رفتار خود تقویتی است، یعنی هرچه مورچه ها بو(اثر) ماده ی مذکور را دنبال کنند آن بو برای مورچه های پیرو آنها جذاب تر خواهد بود.
فرایند گفته شده به وسیله ی یک حلقه توصیف می شود، یعنی احتمال اینکه یک مورچه یک مسیر را انتخاب کند متناسب باتعداد مورچه هایی که قبلا آن مسیر را انتخاب کرده اند ،افزایش مییابد.
ایده این است که اگر در یک نقطه معین یک مورچه مجبور است از بین مسیرهای مختلف یکی را انتخاب کند، مسیرهایی را که توسط مورچه های قبلی بیش تر انتخاب شده اند، به عبارت دیگر سطح بوی آنها بالاتر است، با احتمال بیشتری انتخاب خواهد کرد.
به علاوه سطح فرمون بالاتر معادل مسیرهای کوتاهتر خواهد بود.
الگوریتم های مورچه های مصنوعی به طور افزایشی با اضافه کردن به جا و مناسب مولفه های راه حل تعریف شده به راه حل جزئی مورد نظر، راه حلهایی را می سازند.
مسیرها و غذایابی در تصویر بالا مسیرهای متفاوت برای غذایابی دیده می شود.
و تعداد مورچه ها و A و B مسیرهای در زمان t جستجو برای یافتن مسیر آغاز و در زمان t+1، مسیر پیدا شده و فرمول مورد استفاده : رابطه:1-1 cکمیتی غیر اکتشافی برای مقدار جذب فرمون است و تحت تاثیر فرمون ذخیره شده در فرآیند است.
و باتعداد مورچه ها ن


مطالب دیگر:
📗دانلود پاورپوینت پروژه طراحی و ایجاد واحد صنعتی تولید قوطی غذایی📗دانلود پاورپوینت کنترل غيرفعال سازه ها📗پاورپوینت فناوری تولید و فراوری زعفران در ایران📗پاورپوینت کنترل و گواهی بذر خیار📗پاورپوینت سرویس دهنده های نام و اصول مدیریت شبکه📗پاورپوینت انواع کوپلینگ ها 📗پاورپوینت مفاهیم مرتبط با لایه واسط شبکه از مدل TCP IP📗فایل پاورپوینت مدیریت ارتباط با مشتری📗پاورپوینت تعاريف و مفاهیم مربوط به كيفيت📗پاورپوینت تكنولوژی های در عرصه آموزش📗پاورپوینت تحقیق روش های تولید و آزمایش کیفیت جوش📗جلسه هفتم پاورپوینت پایگاه داده Microsoft SQL Server📗پاورپوینت درس طراحی الگوریتمها با شبه کدهای سی پلاس پلاس📗پاورپوینت تحليل و طراحی و پياده سازی سيستم رزرواسيون هتل📗جلسه هشتم پاورپوینت Microsoft SQL Server 2005📗جلسه نهم پاورپوینت Microsoft SQL Server 2005 📗پاورپوینت بررسی تاریخچه فرشبافی در شهر هفتکل استان خوزستان📗جلسه دوازدهم پاورپوینت Microsoft SQL Server 2005 📗جلسه سیزدهم پاورپوینت Microsoft SQL Server 2005 📗پاورپوینت تفکر فازی در مدیریت و کاربرد های آن📗دانلود پاورپوینت کتاب روانشناسی شخصیت دکتر یوسف کریمی📗جلسه چهارم پاورپوینت Microsoft SQL Server 2005 📗دانلود فصل دوم پاورپوینت کتاب روانشناسی شخصیت دکتر یوسف کریمی با عنوان عوامل به وجود آورنده شخصیت📗پاورپوینت امنیت در اینترنت📗پاورپوینت امنیت در سیستم عامل